Päevade ärajäämine 08.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure on selles, et minu on päevad ära jäänud. Tarvitan Gesytile pille ning tavaliselt alustan pillide võtmist neljapäeval ja lõpetan kolmapäeval(21 päeva) kuid viimasel neljapäeval mul polnud võimalust võtta ning alles laupäeval sain esimese võtta ( selle vahe sees ei asutunud vahekorda). Küll aga kui laupäeval pilli sain sisse võtta, siis astusin vahekorda. Nüüd võtsin reedel(05.10) viimase pilli ja tänaseni pole päevi alanud. Tavaliselt, kui ma kolmapäeval lõpetan, siis päevad algavad kas laupäeval või pühapäeval.
Hetkel mingeid tunnuseid ei ole(ei ole halb olla, rinnad ei valuta jne.) Kas pillide võtmine võibki tsükli edasi lükata või võib kahtlustada siiski rasedust?
Täna on esmaspäev ja päevad peaksid lõppema kolmapäeval. On see võimalik, et päevad jäävadki seekord vahele ja pean alustama pillide võtmist jälle neljapäevast? (Juhul, kui tegemist ei ole rasedusega).

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide 21+7 skeemi järgi võttes on rasestumisvastane toime garanteeritud. Kui aga pillivaba periood on pikem ( antud juhul 9 päeva) , siis pole enam kindlat garantiid ja rasestumine on võimalik. Seetõttu tuleb kasutada lisakaitsevahendit ( kondoomi). Kuna võtsite viimase pilli 5. oktoobril, siis peaks veritsus algama lähipäevadel. Kui 7 päeva jooksul peale viimase pilli võtmist menstruatsiooni ei alga, siis tehke rasedustest. Kui test on negatiivne, jätkake pillide võtmist skeemi järgi, s.t. pille tuleb hakata võtma peale 7-päevast pausi, 13. oktoobrist.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidleberg