Planeeritav rasedus ja vaktsineerimine 20.09.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud Katrin,
paluksin Teie nõuannet - soovitust:
planeerime oma 3ndat last, aga ees on ootamas reis Tai-Kambodza-Vietnam.
Lähtuvalt reisist tegime mehega vaktsiiniarsti soovitusel vaktsiinid: teetanus, A-hepatiit, difteeria, läkaköha. Reisipiirkonnas on aga soovitav kaitsta end ka malaaria vastu.
Siit küsimused:

1. kas vaktsiin võib kuidagi kahjustada tulevase lapse tervist? Planeeritavat rasestumist? (plaanime kasutada Serophenet, kuna pole 1,5 a jooksul õnnestunud rasestuda)
2. kui pikk peaks olema vahe vaktsiini ja rasestumise vahel?
malaariatablettide puhul soovitas vaktsiiniarst pidada vahet 1 kuu, interneti otsingud aga 3 kuud?

teemasse mitte puutuv aga niisama huvist küsin:
millise stimulatisooni puhul on suurim võimalus kaksikute saamiseks... kas süst, tablett Serophene.. muu stimulatsioon? Või kas stimulatsioon sellele üldse mõju avaldab?

Tänades, H.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
usun, et olete teinud oma plaanid nii, et peale reisi alustate ovulatsiooni indukstiooni Seropheniga. Enne reisi tehtud vaktsiinid ja reisi ajal tehtud malaaria profülaktika ei avalda kahjulikku mõju tulevasele rasedusele. Malaaria profülaktikat tehakse reisi ajal ja nädal peale ohtlikust piirkonnast lahkumist. Reisilt saabudes , kui malaaria profülaktikast on kuu aega möödas, võite alustada raseduse planeerimist. Kõikide ovulatsiooni induktsiooniks kasutatavate ravimite puhul on suurem tõenäosus mitmikute saamiseks. Millist ravi ja millise skeemiga kasutada, määrab Teie naistearst.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seidelberg