Probleem alakõhus ja suus 06.09.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu probleem algas 2011.a aprilli lõpus, kui algas suus kohutav kipitustunne. Küll ma loputasin suud ja pesin hambaid ja mitte midagi ei aidanud. Samal ajal ka tundsin alakõhus tulitavat tunnet ja valusid. Aga tupes voolust ei ole. Mõne aja möödudes läksin naistearsti juurde, kus ma olen korduvalt käinud ja arste vahetanud ja mulle on tehtud proovid, mis on olnud arstide sõnul negatiivsed. See probleem on aga ikka olemas ja nüüd on veel lisandunud vahutamine ka või nagu mullitab, nii suus,kui ka alakõhus. Aga enne 2003.a oli ka taoline probleem, ainult siis oli ka voolus ja arstid ütlesid, et kõik on korras, kui tuli ükskord Tallinnast vastus, et on pikemat aega olnud mingi suguhaigus, mis mul meeles ei ole ja määrati kohe antibiootikum, üks kapsel tuli võtta. Kuidas sai niimoodi juhtuda, et kogu aeg olid proovid korras ja äkki ei olnud. Ma ei tea, kuhu ma peaksin pöörduma. Teid ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
soovitan pöörduda veneroloogi poole Naha-ja Suguhaiguste Keskusesse. Kui Teil on olnud sellised kaebused, siis analüüsid sugulisel teel levivatele infektsioonidele tuleb võtta nii emakakaelast kui suust. Uurima ja ravima peab ka Teie partnerit. Mis puudutab varem tehtu danalüüside täpsust, siis vale-negatiivne vastus võib olla seotud paljude põhjustega: kuidas analüüs võeti, millist diagnostilist testi kasutati jne. Kaebuste korral tuleb analüüsid kindlasti korrata.

dr.Katrin Seridelberg