Cerazette pillide söömise lõpetamine ja soov uuesti rasestuda 24.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Otsustasime mehega, et sooviks saada teist last. Siiani olen söönud Cerazette pille (umbes aasta aega) ning päevi pole kordagi olnud. Nüüd aga tekkis küsimus, et kui lõpetasin 3p tagasi pillide söömise, siis mil on reaalselt esimene aeg, kui saaksin uuesti rasedaks jääda? Kas umbes kuu jooksul taastuvad päevad ja siis peale seda?
Juba ette tänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
peale viimase minipilli Cerazette võtmist algab menstruatsioon ühe kuu jooksul. Ovulatoorne tsükkel võib kohe taastuda, seega on esimene võimalus rasestuda juba 2 nädalat peale viimase pilli võtmist. Enamasti on Cerazette kasutamise perioodil ebakorrapärased veritsused, harvem võivad veritsused puududa nagu antud juhul. Igal juhul taastub regulaarne tsükkel koheselt ja esimene tsükkel võib olla juba ovulatoorne.
Parimate soovidega,
dr.K.Seidelberg