Pillide lõpetamine poole paki pealt ja rasedus 13.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et ma kasutasin mitu aastat Yasminelle pille. Nüüd 4ndal augustil võtsin viimase pilli ja olin kaitsmata vahekorras 11ndal augustil. 12 august hakkasid mul menstruatsioon. Need kestsid 16nda augustini ja olin 17 august uuesti kaitsmata vahekorras. Küsimus on, et kas on suur tõonäosus, et võin rase olla? Tegin alles testi ka, aga see ei näidanud midagi, ju oli liiga vara.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
ilmselt on kuupäevadega väike segadus, sest märgitud päevad on alles ees. Peale pillidega lõpetamist võib esimene ovulatsioon olla 12-16 päeva peale viimase pilli võtmist. Suurim tõenäosus rasestuda on seega just sellel perioodil. Tõenäosus rasestuda päev peale menstruatsiooni lõppu on minimaalne. Rasedustesti tegemiseks on liiga vara, test ei näita enne kui paar päeva enne oodatava menstruatsiooni algust. Soovitan oodata ära järgmine mensruatsioon ja vajadusel rasedustest korrata.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seidelberg