Kas võib olla emakapõletik? 13.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minul selline mure, et käisin aprilli lõpus väikesel operatsioonil, kuna mul oli emakas polüüp, mis oli vaja eemaldada. Kõik läks hästi ja tehtud see sai. Peale operatsiooni mingit kontrolli ei tehtud. Nüüd on sellest möödas 3 kuud. Päevade ajal on veritsus suurem ja esineb suuri vereklompe, mis mu seest välja tulevad ja mis dušši all käies isegi äravoolutorust hästi alla ei lähe. Kunagi varem sellist asja olnud ei ole. Sellel kuul algasid päevad ka kuidagi rohkem valuderikkamalt. Panin arstile aja ka, aga enne septembrit ei saa. Olen päris mures, kuna üritan ka rasestuda. Kas võib tegu olla emakapõletikuga?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Põletiuku moodi ei ole, kuna veritsus on mensese jal. Muul ajal ju pole nagu aru sain. Võimalik,et esimenme menses ongi pisut suurenma verega peale oppi. Kindlasti minge arstile, seni aga võite juua looduslikke teesid ,mis vähendavad veritsust mensese ajal(küsida apteegist), nt nõgesetee jne. Dr kadastik