HIV 16.07.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olin kahtlases vahekorras aprill lõpus, viimasel nädalal. Kondoom purunes. Hakkasin muretsema, et äkki võisin HIVi nakatuda, kuna ei tea sellest inimesest peaaegu midagi.
Kas praegu oleks juba mõtet teha HIV testi või on vara. Öelge palun, kas soovitate teha ka RNA testi, kas see test on usaldusväärne? Palju selline test günekoloogi juures maksab? Kui praegu oleks test negatiivne, kas siis peaksin mõne kuu pärast uuesti tegema või näitab RNA test juba varases staadiumis?
Palun vastake küsimustele. Olen väga mures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 28-aastane.
Loomulikult minge kohe testi tegema, et säästa end hingepiinadest. Nüüd on avatud uus ja ilus koht www.laborid.ee:
http://www.quattromed.ee/patsiendile/verevotukohad/
Quattromed HTI Laborid OÜ Tallinna labor (vt ka mujal)
Väike-Paala 1, II korrus
Tel: 17123
Tasuta HIV testimine ja nõustamine 8.00-15.00.
Tehke kõik, mis võimalik, et (asjatut) muret vähendada.
Minge kohe täna kohale, teid nõustatakse ja saate objektiivset infot.
On võimalik minna ka mujale, vt www.hiv.ee.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt