Kuumahood ja Novofem 19.06.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen ligi aasta tarvitanud tablette Novofem, et mul oleks ikka menstruaatsioon.
Kuna enne seda olid mul jubedad kuumahood. Aga eilsest algasid jälle kuumahood.
Tahaks teada, kas tuleks mingit tabletti juurde võtta või vahetada välja Novofem.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
varane menopaus (enne 45. eluaastat) ja sellega kaasnevad kuumahood vajavad kindlasti ravi ja hormoonasendusravi (HAR) kestab enamasti aastaid. Novofem on tsükliline hormoonasenusravi preparaat, mille kasutamisega kaasneb igakuine veritsus. Kuna Novofem on siiani olnud efektiivne, soovitan Teil esialgu jätkata ravi Novofemiga veel ühe tsükli, s.o. ühe kuu jooksul. Kui enesetunne ei parane ja kuumahood ei lakka, siis soovitan üle minna ravile Trisequens`iga, mis on samuti tsükliline hormoonasendusravi preparaat, kuid milles on östradiooli sisaldus veidi kõrgem. Edaspidi on alati võimalik vajadusel preparaati vahetada, kuid selles osas pidage nõu oma arstiga.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seidelberg