Verine voolus 02.06.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine: olen kasutanud Jeanine pille juba pea pool aastat. Tänaseni oli kõik korras, ei olnud ei määrimist ega miskit imelikku. Kuid nüüd, pärast urineerimist ja enne magamaminekut tundsin ebameeldivustunnet allpool. Ehk siis avastasin, et sulaselge veri on eritunud. Täpselt selline nagu päevade ajal. Voolus on vahel kergelt roosaka värvusega. Igatahes ehmatas see veri mind ära, kuna see nädal alustasin uue Jeanine lehega ning menstruatsioon peaks tulema alles 2 nädala pärast.
Milles võib olla probleem? Kas on võimalik, et olene enese teadmata rasestunud ning on toimunud nurisünnitus?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 20-aastane. Kui tarvitate antibeebipille, siis järgige skeemi 21+7, kalendrisse märkige 7-pillivaba päeva ja öelge see info igale arstile, kuhu pöördute. Veritsuste korral peab olema välistatud urogenitaalne klamüdioos, rasedus, tupepõletikud jm.
Tehke hommikusest uriinist rasedustest. Kui on olnud kaitsmata vahekordi uue partneriga peale eelmist uuringut, siis tuleb teha uus analüüs. Oluline on günekoloogiline ultraheliuuring.
Broneerige aeg online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel. Vajalik isikukood. Kindlasti vaktsineerige end genitaalkondüloomide ja emaka kaela vähi kõrge riski viiruste vastu.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt