Ureaplasma urealyticum raseduse ajal 31.05.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud Galina Litter!

Esimisel visiidil arsti juurde kõikide muude analüüside kõrval võeti ka ureaplasma analüüs. Selguski, et leiti ureaplasma urealyticum. Ravi alustasime koos partneriga kui rasedust oli 13+5. Mõlemale meile määrati 1 tablett 3 päeva. Ravim oli sumamed 500g.
Nüüd tehti kordusanalüüs ja leiti, et test oli ikka positiivne. Arst arvas, et teeme veel ühe testi veidi aja möödudes, et ehk oli korduvtest liiga vara võetud (4 nädalat peale ravi oleks olnud paras, kuid võimalik, et sai veidi enne tehtud. Lisaks olime mehega pärast ravi ka nädala pärast kaitsmata vahekorras, kuna ei osanud arvata, et haigus ei pruugigi kohe ravile alluda. Ka arstilt ei taibanud seda küsida. Muidu võtsime tabletid kõik nii nagu pidi). Korduvravi kohta olen lugenud vastakaid arvamusi, oma arstiga tuleb see vast arutellu pärast teise testi tegemist.
Kui nüüd test peaks näitama, et haigus on siiski alles, kas oleks mõttekas veelkord ravi teha või pigem mitte ja mida mõlemad variandid beebile võivad tähendada. Kui suured riskid on uuesti ravimisel ja mitteravimisel? Kui ravida uuesti siis kui kaua sel juhul peaks hoiduma kaitsmata vahekorrast?
Olen väga segaduse ja mures, nädalaid on hetkel 22+5. Kõik muud analüüsid on olnud korras ja ultrahelide tulemused samuti korras. Beebi liigutused on juba kenasti tunda.
Ureaplasmaga vaevusi ise nagu ei tunne, voolus on mul alati olnud rohkem ja valgem. Samas on sellega võib-olla ära harjutud ja ei teagi enam, milline see normaalne olema peaks. Naistearstide juures olen ka kenasti käinud, ka enne rasestumist, kunagi enne ei olnud mul ureaplasmat kahjuks tuvastatud ega võimalik ka, et seda pole varem testitudki.

Ette tänades vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 23-aastane. Teil on õigus: küsige oma raviarstilt, miks oli vajalik see (kallis plasmade) uuring? On teada, et 60% täiesti tervetel ja normaalsetel naistel on see alati positiivne. Eesti Naistearstide Seltsi rasedate ravijuhendis ei ole plasmade analüüse ette nähtud.
Kui raviarst teab, miks analüüs on võetud, siis peab ta otsustama, kas parem on ravida või ravimata jätta.
Kaasaja Eesti head ja tugevalt paranenud epidemioloogilist olukorda arvestades, uuritakse rasedaid vaid urogenitaalsele klamüdioosile siis, kui eelmisest uuringust on üle poole aasta möödas või kui on uus ja kaitsmata vahekord olnud. Kõiki rasedaid uuritakse rasedana arvele tulles HIV positiivsusele, süüfilisele ja B-hepatiidile, mis on ohtlikud nakkushaigused lootele.
Külastage loenguid rasedatele.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt