Päevadeaegne pea-ja seljavalu 23.05.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen vaevelnud nende valudega juba ikka pikki aastaid. Algul ei osanud neid seostada päevadega. Kui aga 35.a. võeti ära spiraal ja uut ei saanud panna, siis avastasin, et valud jäid vähemaks ja tavaliselt tekkisid vahetult enne päevi. Muid rasestusvastaseid vahendeid ei ole kasutanud (peale kondoomi). 39a. tehti emaka välise müoomi lõikus ja siis suleti ka munasarjad. Nüüd kuskil aasta tagasi hakkasid aga kaasnema ka pistelised valusüstid kõrva, näo piirkonda, rinda, kätte. Perearst leidis sellele seletuseks kolmiknärvi põletiku ja raviks carbamazepini ja xefo. Need pistelised valud võttis see küll vähemaks, aga päevade ajal tekkiva selja valu (mis võib alata alaseljast ja keskpunkt oleks nagu abaluu taga lihses-spasmi kujul), mis tekitab ka meeletu peavalu. Olen tarvitanud erinevaid valuvaigisteid: ibuprofeeni, diclaci, xefot, määrinud selga capsicamiga ja diclac geeliga. Aga ükski ei aita alati. Koos nende valudega tekib ka pearinglus ja temp. langus, nõrkus. Äkki oskate aidata.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Võimalik et tegemist endometrioosiga ,kuid seda saab ainult diagnoosida laparoskooopial.Kui see diagnoos kinnnitub, siis saab ravi määrata. Valud kõrvas ja mujal ülakehas ei ole günekoloogiline probleem. Dr kadastik