Ebamugavustunne pärast vahekorda 03.05.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin naistearsti vastuvõtul märtsis ja mulle kirjutati tupeseene raviks küünlad ja kreem, igapäevased kaebused on nüüdseks kadunud. Kirjutati ka rasestumisvastased pillid Yasminelle. Kohtun oma mehega nädalavahetuseti ning peale vahekorda esineb kipitustunne tupes (väga põletav ja terav valu), seetõttu kasutame nüüd kondoomi. Sellist kipitustunnet on esinenud ka umbes aasta tagasi ning ka siis avastati mul tupeseen ja peale ravi kadus kipitustunne. Käisin uuesti 2 nädalat tagasi arsti vastuvõtul ning mulle öeldi, et mul on sperma allergia, kuna ebamugavustunnet kondoomiga vahekorras olles ei esine ja tupeseene kaebused on igapäevaselt kadunud. Arst väitis, et tupeseen võis olla tingitud minu allergiast sperma vastu ja et me ei tohiks katsetada, kas see kaob või ei. Samas lugesin siit portaalist, et see on väga harv ja pigem võib olla minul või minu partneril põletik. Mehel ei ole kaebuseid ja ainuke, kellel probleemid avalduvad, olen mina.

Mida me peaksime mehega tegema, et probleemile lahendus leida ja kas mehel võib esineda põletik, kui tal sümptomeid ei esine?

Aitäh.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
ilmselt on tegemist siiski tupeseene poolt tekitatud ärritusega. Probleem laheneb, kui teete koos partneriga seenevastast ravi ( flukonasooliga või itrakonasooliga). Tabletid sulle ja partnerile saab välja kirjutada perearst või naistearst. Kui peale ravi jääb probleem püsima, on soovitav teha mõlemal analüüsid. Ka partnerit peab siis uurima, kuna põletik suguteedes kulgeb sageli kaebusteta.