Pruunikas voolus peale vahekorda 17.04.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Soovime saada last, kuid peale elukaaslasega kaitsmata vahekorras olemist on nii mõnelgi korral tulnud ette, paaril, kolmel, neljal päeval pruunikat voolust. Samas natuke aega hiljem hakkab ka menstruatsioon, enamasti õigetel aegadel, mõnikord ka mitte.
Kas see võib tähendada, et rasedus katkeb? Aga jällegi ei saa ju võimalik olla, et see juhtub pidevalt? Naistearstil olen kontrollis käinud, öeldakse, et kõik on korras, aga võib-olla nad ei saa minu probleemist aru.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui naistearst on öelnud,et kõik on korras,siis järelikult emakakaelas mingit põletikku ega polüüpi ei ole,mis sageli võib olla veritsemise põhjuseks.
Mõnedel naistel esineb ovulatsiooni ajal vähest vereeritust,mis võib kesta 1-2 päeva.Ilmselt olete ka teie kaitsmata vahekorras rasestumise eesmärgil just ovulatsiooni ajale vastavatel päevadel.
Ovulatsiooniaegse vereerituse põhjuseks peetakse kohe munaraku vabanemise järel tekkivat vere östrogeenisisalduse järsku langust.
Tegemist on füsioloogilise ilminguga,mis ravi ei vaja.
Rasestumine on võimalik,kuigi menstruatsioonid on ebaregulaarsed.Peaasi,et toimub ovulatsioon.Edu soovides,Maie Väli