Verejooks tupest 24.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
23.veebruaril peale seksi hakkas verejooks, kestis paar päeva. Käisin kiirabis, öeldi, et kuna pap test, mille tegin arsti juures detsembris 2011, oli negatiivne, siis ei ole mõtet muretseda, kuid öeldi, et on olemas -erozija sheiki matki. Verijooks lõppes 26. veebruaril.
7.märtsil hakkas menstruatsioon, kõht hakkas valutama 10.märtsil ning menstruatsioon kestis kuni 14.märtsini. Ma arvasin, et menstruatsioon on juba lõppenud selles kuus. Kuid ootamatult 16.märtsil kõht hakkas valutama jälle ning menstruatsioon tuli uuesti ning kestis kuni 19.märtsini. Kuid täna, 24.märtsil jällle hakkas veritsema:(. Arsti vastuvõtt on mul alles 22.aprill, varem aega ei saanud isegi tasulisele vastuvõtule. Nüüd ei tea, kuidas käituda, mis ravimeid tarvitada. Hakkasin jooma saialille (soovitati apteegist). Nõrkus.
Rasedus on välistatud. Varem oli tuvastatud disminareeja, erozija sheiki matki, endometrioos (laparoskoopia oli tehtud 2009.a), 1,5 cm müoomisõlm oli eemaldatud.
Palun aidake, soovitage, kuidas peatada verejooks ja palun andke teada, millega tegemist on ja kuidas saab ravida, kuna arsti vastuvõtuni on veel terve kuu oodata:(
Ette tänades
L.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud L.! Andmetest selgub, et olete 28-aastane. PAP test saab olla korras või mitte: vanatüüpi vastused on PAP I, II. Uut tüüpi PAP NILM. Positiivne ja negatiivne saab olla uuring HPV-le. Kas olete vaktsineeritud?
Kui olete sünnitamata naine, siis on tegemist emaka kaela (kaasasündinud)limaskesta marrastusega, kood N86. Kui olete sünnitanud naine, siis on tegemist emaka kaela haavandiga ehk erosiooniga.
Probleeme on palju: menstruaaltsükli häired, emaka kaela limaskesta marrastus, endometrioos, emaka müoom (kindlasti ka adenomüoos). Kas teil on rasedusi olnud? Milline on hetkel soov: kas soovite rasestuda või soovite hoiduda?
Saatke minu töömeilile oma isikukood ja broneerige aeg kas online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel. Leian teile aja nädala sees, sest vajate kindlasti teisest nõustamist.
Enne broneerige aeg oma perearstile, kirjeldage oma kaebusi: paluge kliinilise vere ja veresuhkru analüüsi, kui pole sel aastal tehtud. Kui suitsetate, siis ka ferritiin. Koopiad vastuvõtule kaasa. Veel võtke kaasa gün analüüside koopiad 2011-2012 ja laparoskoopilise OP protokolli koopia. Kiirabi vastuse koopia samuti kaasa.
Ravimeid on mitmeid nii PMS vastu kui ka veritsuste vastu, vajalik täiendav anamnees ja uuringud.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt