Analüüs CLA-15 17.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere hea doktor!!
Ma vaatsin siin analüüside kohta, kuid ega midagi ei leidnud ja laborimeditsiinile küsimust esitada ei saanud, kuna antud teemal küsimusi vastu enam ei võeta.
Tahtsin küsida, et minul on viimased kaks aastat olnud kõrge rinnavähimarker. Eelmisel aastal tehti põhjalik uuring ja õnneks kõik oli korras, kuid öeldi, et väikese tsüsti korral tuleb aasta pärast uuesti kontrollida. Nüüd siis andsin uued analüüsid, rinnavähimarker oli aga ka seekord kõrge(67), rinnaarst ütles, et tema käega kombitavalt midagi ,,kahtlast,, ei leia, kuid siiski saatis mind mammograafiasse, mis on 9-ndal aprillil. Aga mu küsimus oleks siis vast selline, et kas mingil muudel põhjustel võib ka olla antud marker kõrge ja kui, kas oskate öelda, mis põhjusel. Ja kui on muudel põhjustel, kas see marker näitab ikka...vähihaigust?
Andke andeks, et selline minupoolt segane küsimus vist, aga äkki oskate mulle mõne lausega lahti seletada. Teeb mind lihtsalt murelikuks. Ja milline on antud markeril normväärtus?

Tänades ette Teid! Ja ilusat saabuvat kevadet südamesse.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! CA-15-3 referentsväärtus peaks olema <39 kU/L Rinnanäärme kasvajate diagnoosimine on ikka kombinatsioonis mammograafia ja ultraheliuuringuga. Kõrgenenud väärtus võib olla maksa- ,rinna-,munasarja-,seedetrakti-,ja kopsuhaiguste healoomuliste protsesside korral.Edu soovides,Maie Väli