Klamüüdia ja tupeseen 22.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Naistearst võttis mult analüüsid ja selgus, et mul on klamüüdia. Arst kirjutas raviks välja mulle ning mu partnerile Doxy-M-ratiopharm 100 mg 10-päevase kuuri. Mulle kirjutati ka Canifug tupeküünlad (3tk). Mul on selline küsimus, et millal ma neid tupeküünlaid kasutama pean hakkama? Kas kohe antibiootikumikuuri alguses, lõpus või siis, kui mingeid märke on tupeseene tulekust? Samuti küsiksin, et millal tasub uuesti minna klamüüdia kordusanalüüsidele ehk kui pikk vahe peab olema ravikuuri lõpul ja uuel analüüsil?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
antibiootikumidega ravi ajal on soovitav paralleelselt kasutada probiootikume (lai valik käsimüügis). See aitab vältida tupeseene teket. Kui peale ravi või ka ravi ajal vaatamata probiootikumide kasutamisele tekib tupeseen, kasutage Canifugi. Kordusanalüüs (PCR) klamüüdiale tuleb teha, kui ravist on möödas 3 nädalat. Ravi perioodil ja kuni kordusanalüüsi vastuse selgumiseni on vajalik kasutada kondoomi.
dr.Katrin Seemen