Mure määrimisega. 19.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21 aastane naine, varem sünnitanud pole, ei ole olnud ka aborte.
Minu lugu siis selline:
Poole aasta eest käisin naistearsti juures kuna polnud aastaga rasestunud. Võeti erinevaid proove (täpselt ei tea milliseid) ning käisin ka UH-s. UH oli korras ja proovid enam vähem, oli bakteriaalne vaginoos, mille ravile järgnes tupeseen. See raviti samuti edukalt, ning kaebusi ei järgnenud.

Menstruatsioon on olnud alati üsna regulaarne 28 päeva +- 2 päeva(rasestumisvastaseid tablette tarvitanud ei ole).

Eelmine kuu ehk siis jaanuaris hakkas päev enne menstruatsiooni algust määrima, 16 jaanuar oli pruun voolus, mis oli ka päevade lõpus samuti 1 päev.
Nüüd veebruaris hakkas 8.veebruar määrima ja määris kuni 13. veebruarini, mis päevad hakkasid. Päevad lõppesid 16 õhtuga ning kuni praeguse hetkeni on määrinud ja on tunne et see ei kavatse veel lõppeda.
Selle määrimise kohta siis nii palju, et enne päevi oli üsna pruun voolus, nüüd pärast päevi on roosakam, helepunakas, mitte nii tume enam.
Partner on mul aastaid sama olnud, vahekorras oleme loomulikul viisid (kaitsmata) kuna beebi on oodatud.
Varem pole sellist probleemi olnud, ning ei tea, kas peaksin muretsema, pöörduma arsti poole, või on see tsüklihäire? Emakakaelavähki, rinnavähki ja muid naistehaigusi ei ole suguvõsas esinenud.

Ühe asja veel lisaks, kuigi ei usu et see midagi põhjustab, olen varemalt umbes 1 kuu joonud kortslehe lehe teed (lootes et see rasedust soodustab).

Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kortslehe teed on kasutatud rahvameditiinis menstruatsioonivaevuste leevendamiseks. Kui planeerite rasedust, siis hakake kasutama foolhapet, kortslehe tee joomise soovitan lõpetada. Ebakorrapärast veritsust võivad põhjustada hormonaalsed muutused (nn. tsüklihäired), põletikud, ravimid jne. Kuna olete pool aastat tagasi teinud uuringud ja analüüsid, siis suure tõenäosusega on tegemist tsüklihäirega. Kui tsükkel paari kuu jooksul ei taastu, siis pöörduga naistearsti poole.
Heade soovidega,
Katrin Seemen