Emakakaela limaskesta marrastus 09.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olin paar päeva tagasi günekoloogi vastuvõtul, kus sain analüüside vastuseks, et emakakaelast on leitud PAP 3, mis näitab, et emakakaelas toimuvad muutused. Samal päeval võttis arst kontrolliks emakakaela tüki. Vastuse peab ootama umbes 2 nädalat. Olen paanikas, kas see ei ole veel vähk? Teine küsimus, mul on tihti bakeriaalne vaginoos, mida olen tihti ka ravinud, kuid tekib uuesti. Kas emakakaela limaskesta marrastus ei või olla bakteriaalse vaginoosi tekitajaks?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. PAP 3 on rakulised muutused, kuid vähk see e ole. Ongi täiendavaks uuringuks kolposkoopial biopsia võtmine ja vajalik lisaks ka HPV analüüsi võtmine. Enne midagi ei saa täpselt öelda. Võimalik, et muutused on väikesed ja esialgu peab lihtsalt jälgima, kui rakulised muutused ikka olemas, siiis üks võimalus on kaela konisatsioon. Dr kadastik