Ureaplasma parvum ja võimalik raseduse katkemine 04.01.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline mure, et sai oldud kaitsmata vahekorras. Minu arvutuste kohaselt pidid päevad hakkama 23. dets (alati on olnud paar päeva siia-sinna). Kuid päevasid ei tulnud. Esialgu ei teinud ma sellest suur numbrit, kuid ühel hetkel tundsin ma, et rinnad on muutunud väga tundlikuks, iiveldus, imelik valu alaseljas ja -kõhus. Lõpuks siis üle nädala hiljem (täpselt 8 päeva) hakkasid päevad, kuid panin tähele, et vereeritus on tavapärasest suurem (suured vereklombid tulid korraga) ja päevad kestsid ka tavapärasest kauem (tavaline 4 päeva, seekord 6 päeva). Detsembris sai käidud günekoloogi juures kontrollis ja lastud teha kõik analüüsid. Paar päeva tagasi sain teada, et mul on ureaplasma parvum. Nüüd painab mind küsimus, kas ma võisin olla rase ja tänu sellele põletikule katkes rasedus?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
tegemist võis olla nii raseduse katkemisega (peetunud rasedusega) või ka menstruatsioonitsükli häirega. Vastuse sellisel juhul annab rasedustest, mis tuleb teha, kui oodatav menstruatsioon ei alga. Ureaplasma parvum on üks mükoplasmadest, mis esineb sageli normaalses tupe mikroflooras ja mingit ravi ei vaja. Ka ei põhjusta Ureaplasma parvum raseduse katkemist. Ravi on vajalik vaid siis, kui esinevad kaebused ( sagedased kuseteede põletikud).
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen