Päevad ei tule, testosteroon kõrge 04.01.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Doktor.
29.12.11 ma olin vastuvõtul günekoloogi juures selliste probleemidega : rohkem kui kaks kuud ei tule menstruatsioon (tehtud mitmed rasedustestid), rasedust ei ole, seda ka arst ütles, kasutasin Belara tbl. Hakkas kaal juurde tulema ja habe kasvama. Tegin hormoonide analüüsid. Kas Teie saaksite analüüside vastuste järgi öelda, kuidas on minu hormoonide seis ??? Kas on kõik normis ??? Nägin, et testosteroon on üle normi analüüsides ...
FSH - 4,8 ; LH - 7,6 ; E2 - 224 ; Progesteroon - <0,64 ; SHBG - 47,50 ; S-Prol - 145 ; Testo - 3,95 ; TSH - 1,59.
Mida teha edasi ???
Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Meessuguhormoon on pisut kõrgeneud. Kuna progesteroon on hästi madal, siis soovitaks seda ordineerida suukaudselt 10-14 päeva (kollaskeha hormooni) ja oodata mensest.(peaks tulema nädal jooksul). Suure tõenäosusega ka menses tuleb, sel juhul kolme kuu jooksul veel võtta tsükli II faasis kollaskeha juurde,mida kirjutab teile arst. Peale pillide võtmist võib tsükkel viivituda, mis ka ise võib taastuda kuid võib ka kollaskehahormooni ja vajadusel östrogeeni juurde anda. Kolme kuu möödudes peaks kordama progesterooni, östrogeenid ja meessuguhormooni.