Vaba vesi emaka taga 14.12.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline! Oktoobris oli mul soolekramp, seda on mul ka varem olnud, aga soolestikuuuring korras. Oktoobris oli kuukord, tundus täiesti tavaline, siis kaks nädalat hiljem algasid päevad uuesti ja üsna tugeva valuga. Käisin erakorralises. Seal tehti ultraheli. Pidi kõik korras olema, ainult emaka taga vaba vedelik. Kaks nädalat hiljem kutsuti uuesti kontrolli, muud ei midagi, aga emaka taga ikka vaba vedelik. Praegu sellist valu ei ole, aeg-ajalt tunnen sellist pistelist valu, aga pävad ikka korrast ära. Kolmandal detsembril hakkasid, olid väga pikalt - 9 päeva (muidu 5-6päeva), kaks päeva täiesti puhas ja täna hommikul jälle veri taga. Rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta ja rasedaks jäänud ei ole. Kuhu peaks pöörduma ja milliseid uuringuid tegema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 41-aastane. Tegemist võis olla ärritatud soole sündroomiga ja ovulatoorse vedelikuga emaka taga. Milline on teie soov: kas soovite rasestuda ja sünnitada? Kui pikk on aeg kui te ei ole hoidunud, ei ole rasestunud regulaarse suguelu 2x nädalas korral? Viljatu paarisuhte uuringuteks ja raviks pöörduge IT Keskhaigla, itk.ee, Viljatusravi keskusesse, sest olete üle 40.
Menstruaaltsükli häiret on võimalik uurida ja ravida. Tehke broneering online teel, vajalik isikukood.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt