Valgevoolus ja kihelus 06.12.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure, et viimastel päevadel on tekkinud rohke valgevoolus (ilma lõhnata), nagu kihelus ja pisut tundub, nagu oleks paistes ka- aga seda hästi õrnalt. Rohkem käin vetsus ka. Kas see on midagi hullu või leidub käsimüügiravim?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kirjelsuse järgi võib oletada, et tegemist on sageli esineva tupe seenpõletikuga. Probleemi leevendamiseks on käsimüügis saada erinevaid preparaate. Soovitan Klotrimasool-salvi, mida võib määrida 2 korda päevas tupe sissekäiku ja mis kiiresti leevendab kihelustunnet. Femigeel on bakterite- ja seentevastase toimega teepuuõli sisaldav geel, mida tuleb panna aplikaatoriga tuppe. Kui käsimüügi-preparaatidega piisavat efekti ei ole, pöörduge kas perearsti või naistearsti poole.
dr. Katrin Seemen