Valulik tupp ning terav valu urineerimisel 29.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mainin kohe ära, et ma võtan beebipille. 3-2 nädalat tagasi tekkis mul tupeseen, mul on see probleem varemgi olnud. Ma ei ravinud seda millegagi, ootasin et ise ära läheks. Ent siis ma külmetusin, nohu köha jms polnud, aga olin seelikus terve öö väljas ning külm oli. Seejärel, umbes päev või kaks hiljem tekkisid mul urineerides tugevad valud, jooksin tihti vetsu vahet ning uriini kogus oli väike. Ma oletasin, et see on põiepõletik. Ostsin Urinal hot drinks'i ja kasutan nüüd seda. Aga probleem ei kao, nüüd on mul niisamagi olles tupp väga valus ning urineerides on endiselt terav lõikav valu. Tupeseent aga enam ei paista olevat, voolust pole. Pärast vahekorda on aga eriti valus, kui tundub, et juba on korras, siis pärast vahekorda ning ka selle ajal on ikka väga valus. Vahetasin hiljuti, umbes kuu - kaks tagasi seksuaalpartnerit. Siit ka minu mure. Kas ma peaksin neid sümptomeid mõne suguhaigusega seostama või on teoreetiliselt tegemist ägestunud põiepõletikuga vms? Kas sellisel juhul on ka niisama olles tupp valus?
Samuti sooviksin ma teilt soovitust, kuhu naistearstile minna. Olen tudeng ning elan Tallinnas Mustamäel, kui Polikliinikust küsisin, öeldi, et järjekord on jaanuarini.
Jään vastust ootama.
Suured tänud ette ära.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
valulik urineerimine on põiepõletiku tunnus ja vajab kindlasti ravi. Käsimüügis olevad preparaadid võivad anda küll veidi leevendust, kuid ei ravi põletiku põhjust. Enne raviga alustamist on vajalik teha analüüsid. Kuna kaebused viitavad nii sugu- kui kuseteede põletikule, on vajalik teha nii uriini bakterioloogiline külv kui ka sugulisel teel levivate infektsioonide ( Chlamydia trach., Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum) testid. Testid on vajalikud, kuna sellest sõltub ravi ja ka see, kas ravi on vajalik teha koos partneriga. Soovitan pöörduda esimesel võimalusel naistearsti poole. Tean, et naistenõuandlates on pikad ooteajad. Kuna olete tudeng, soovitan pöörduda noorte nõustamiskeskusesse, mis asuvad nii Lääne- kui Ida-Tallinna Keskhaiglate juures. Kaebuste leevendamiseks saate praegu kasutada põieteed, Urosepti, Klotrimasool-salvi.
Parimat soovidega,
dr.Katrin Seemen