Operatsioonijärgne mure - nõrkustunne, kõht punnis ja valulik 17.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, 26.10.2011.a. oli laparoskoopiline op. eemaldati emakas koos healoomuliste müoomisõlmedega 2,9x3,2cm ja 2,1x1,6cm ja munajuhad. Alles jäid munasarjad. Op. oli vajalik, kuna olid verejooksud ja suured valud.

Kõik paranes kenasti, enesetunne hea kuni 16.novembrini (kolm nädalat peale opi). Nüüd on selline nõrkusetunne, kõht nagu väga punnis ja õrnalt valulik, kõht ei ole ei lahti, ega kinni, pigem rohkem valus naba piirkonnas.
Ei ole raskusi tõstnud, olen veel töövõimetuslehel, olen ennast enda teada väga hoidnud, ei tea, millest selline olukord võis tekkida. Kuna op. tehti Tartus, ise elan mujal, siis ei saa ka op.arsti poole pöördua.

Kas võib olla võimalik, et siiski olen endale haiget teinud ja nüüd on midagi seespool olevate haavadega juhtunud? Kas peaksin pöörduma kohalike arstide (günekoloogi, kirurgi) poole siiski kontrolliks? Või ehk hoopis muu tervisehäda?

Ootan vastust murelikult.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuna on kolm nädalat operatsioonist möödas, siis kuidagi ei usuks,et olukord on seotud eelnenud operatsiooniga ja et midagi väga tõsist olla saaks. Võimalik,et on hoopis mingi soolte probleem(viiruslik?), seega soovitaks ikkgi minna elukoha günekoloogi poole kes teeks vereanalüüsid ka ultraheli uuringu ning lülitaks günekoloogilise patologia välja. Vajadusel muidugi peaksite minema teid opereeriva arsti juurde. Dr Kadastik