"Muna" tupe seinas, valu alakõhus 16.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul esines ebameeldivustunne ja sügelus tupes ning kohe on ka arstil aeg kirjas, kuid see alles nädala pärast. Sain apteegist Multi-Gyn geeli, mis leevendas olukorda. Geeli sõrmega tupe seinale määrides, tundsin sõrmeotsaga üpris suurt muna. Sel kuul on ka päevad ära jäänud. Alakõhus on tunda natuke valu, just päevade-eelset valu. Kas peaksin pöörduma esmaabisse? Olen tõsiselt mures.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
sügelustunne tupes on ilmselt seotud tupeseenega ja lisaks Multi-Gyn geelile kasutage ka Klotrimasool-salvi, mida määrige tupe sissekäiku ja võite panna ka tuppe. Kuna menstruatsiooni pole tulnud, soovitan teha rasedustesti. Naistearsti konsultatsioon on vajalik, kuid erakorralisse vastuvõttu pöördumiseks pole esialgu põhjust.
Parimat soovides.
K.Seemen