Sage ja valus urineerimine peale vahekorda 09.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minu mureks on juba pikemat aega sage, valulik urineerimine ja valu tupepiirkonnas just peale vahekorda, mis kestab tavaliselt u tund aega. Käisin ka günekoloogi juures ning rääkisin oma murest, mulle kirjutati mingisugused tupeküünlad, mis enesetunnet peale vahekorda ei parandanud. Kuna sümptomid paistsid olevat nagu põiepõletikul, läksin ka perearsti juurde ning andsin uriinianalüüsi ja mulle kirjutati antibiootikumid. Kuid kohe kui jälle vahekorras olin, tekkis sama probleem mis enne. Mõnikord peale vahekorda ärkan ka öösel selle peale et tupe piirkonnas on valus ja tahaks nagu urineerida, aga midagi ei tule. Ei tea nüüd kelle poole pöörduda, kas uuesi perearsti poole või günekoloogi, sest ei oska arvata kas tegemist on mingisuguse põiepõletikuga või millegi hullemaga. Palun vastust, olen väga mures!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
korduva valulik urineerimine ja vahekorra järgselt tekkiv ebamugavustunne tupes võib olla seotud kroonilise põletikuga kuse- ja suguteedes , samuti kandidoosiga. Soovitan teha analüüsid naistearsti juures (uriini külv, emakakaela külvid ureaplasmale, klamüüdiale, mükoplasmale jt. ). Ravi on vastavalt analüüside tulemustele ja igal juhul on vajalik ravi teha koos partneriga. Kui partner ravi ei tee, hakkab probleem korduma.
Dr.Katrin Seemen