Laparoskoopia vajalikkus 09.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 14 aastat tagasi põdenud klamüdioosi. Soovin rasestuda.
Olen teinud kaks IUI protseduuri, tulemusteta. Kuna hormoonanalüüs oli arsti sõnul korras ja kontrastainega munajuhade uuringu kohaselt munajuhad läbitavad, soovitas arst proovida loomulikul teel. Olen proovinud praeguseks 3 kuud, pole rasedaks jäänud. Ovulatsioonid UH ja OV testi põhjal toimuvad. Juhtfolliikul tekib UH põhjal alati vasakus munasarjas, ka ise tunnen OV ajal alati torkeid vasakul pool. Kas see võib tähendada probleeme parema munasarjaga? Milline oleks järgmine samm? Laparoskoopia? Kui kaua sellega veel venitada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kahjuks peaksite vanuse tõttu kiirustama ja IUI ei ole enam mõtet teha.Soovitan Teil teha IVF ( katseklaasi viljastamine).Edu soovides,Maie Väli