Alakõhu valu 27.10.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

10ndal oktoobril hakkas vasaks rind valutama, tunda oli ka tükki. Iga päevaga hakkas rohkem valutama. Mõlemad rinnad läksid ka paiste, neljapäeval läksin selle probleemiga arstile, soovitati kapsast peal hoida. Samal päeval oli ka kõva peapööritus, kui silmi liigutasin läks kohe süda pahaks. Esmaspäevaks (17ndal) oli tükk kadunud, kuid rinnad oli endiselt paisunud. Mainin ka seda, et olen kasutanud juba pool aastat Nuvaringi, ära pidin võtma 14ndal, arst soovitas võtta kohe. Päevad hakkasid 3 päeva hiljem. Kui eelmisel kuul oli kummaliselt vähe pruunikat verd tulnud - ainult 3 päeva, siis see kord oli palju verd normaalset värvi 7 päeva. Tavaliselt on kogu aeg olnud kõik sama, nüüd siis oli midagi teisiti. Uut Nuvaringi sisse ei pannud. Päevade ajal hakkasin ka tundma raseduse sümptomeid, erinevad isud, süda paha, tugevad peavalud, tundlikud ja paistes rinnad, rinnast tuleb mingi eritis, tujukõikumised, kerge peapööritus vahest. Lugesin netist, et see on tavaline nuvaringi lõpetamise puhul. Kuid nüüd on siis 27 okt ja esmaspäeva õhtul hakkasid kergelt valutama justkui musasarjad. Teisipäeval oli juba tugevam valu, puudutades ja liikudes oli valus, kolmapäev oli sama, ainult natukene tugevam valu on olnud, täna on siis neljapäev ja valu ei ole küll väljakannatamatu, kuid istudes on alguses valus, see kaob ja vahekord on ka valus, nagu emakas oleks paistes ja valus. Puudutades on alakõht valus, kuid kõige valusam on munasarjade juures. Ehk oskate midagi öelda või välja pakkuda. Aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
NuvaRingi nagu ka teiste hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamisega võib esineda kõrvaltoimeid: rindade hellus, peavalu, iiveldus, meeleolu kõiikumised jne. NuvaRingi toimel pärsitakse ovulatsioon. Kui vahendi kasutamine katkestada, ovulatsioon taastub ja see võib põhjustada kõhuvalu. Ovulatsiooniga seotud kõhuvalu kestab enamsati 2-4 päeva, harva ka pikemalt Juhul, kui valu ei taandu, soovitan pöörduda naistearsti poole.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen