klamüdioos 02.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kaks kuud tagasi leidsin omale poisi, kellega elame väga aktiivset suguelu.

Kuskil nädal peale esimest vahekorda tundsin alakõhus valu ja aeg-ajalt tulid ootamatult kanged pissihädad.Paari päeva möödudes oli kõik jälle korras.Kuid märtsi algul tulid uuesti.

Läksin siis suures hädas valvearsti juurde, kes diagnoosis mul klamüdioosi.

Määras kompleksravi. Olen kasutanud seda nüüd viis päeva ja mingeid erilisi kõrvalmõjusi pole olnud.

Ainuke asi see, et kolmandal ravi päeval olime korra suguühtes ja neljandal päeval lõi vasakusse poolele alakõhtu valu sisse, mitte terav, vaid selline tuikav ja annab tunda siis kui kõnnin või kõverdan jalga.Kas see võib olla tingitud suguühtest?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ravi ajal reeglina suguelu pole soovitav, kuna raviefekt tekib siiski kuuri lõppemisel. Antud valuhoog arvatavasti oli seotud teie günekoloogilise põletikuga, mis võis tunda anda suguühte ajal. Soovitaksin kindlasti kontrollida 3-4 nädalat peale ravi klamüdioosi suhtes. Vahel võib juhtuda, et vajate veel ravi.