Määrimine tsüklite vahepeal pärast konisatsiooni 11.10.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on selline mure- minule tehti mai lõpus emakakaela konistasioon (HPV, kerge düsplaasia). Alguses veritses kogu aeg, nagu vist peabki olema, aga nüüd on tekkinud muutus- määrimine kahe tsükli vahel ja niiviisi, et ikka mitme pesukaitseta päevas ei saa. Elukvaliteet on häiritud, millest see võiks olla?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
konisatsiooni järgselt esineb ebakorrapärast veritsust kuni 2 kuu jooksul. Et selgitada tekkinud premenstruaalsete veritsuste põhjust, tuleb teha kolposkoopia , korrata PAP test, uurida põletike suhtes ja lisaks teha ka ultraheli uuring (polüüp? endometrioos? munasarja tsüst?, müoom?). Võimalikke veritsuse põhjusi on palju, analüüsid ja uuringud on vajalikud.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen