Määrimine ja valud alakõhus 27.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 24 aastane neiu. Olen mures, kuna viis päeva tagasi hakkasid mul kerged alakõhuvalud ja määrimine. Viimati algasid mul päevad 8. septembril ja kestsid 6 päeva, nagu tavaliselt. Päevad on mul alati regulaarsed olnud (30-32 päevaste tsüklitega) ja päevade vahelist määrimist pole mul kunagi olnud. Päevadega ei ole kaasnenud ka suuri kõhuvalusid. Ma ei ole olnud vahekorras ja beebipille ei tarvita. Kuskil 3 aastat tagasi tarvitasin 2 kuu vältel, kuid siis lõpetasin. Millest need alakõhuvalud ja määrimine võivad olla tingitud?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et Teil on tegemist ovulatsiooniaegse vereeritusega,mille põhjuseks on kohe munaraku vabanemise järel tekkiv vere östrogeenisisalduse järsku langus.Sellega üheaegselt võib tekkida valu alakõhus.Tegemist on füsioloogilise ilminguga,mis ei vaja ravi.Edu soovides,Maie Väli