Päevad juba kolm nädalat 13.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Võtan beebipille (Yasminelle) u pool aastat. Nüüd, augusti algul jäi mul kolm tabletti järjest võtmata. Kolm tabletti jäid pakki ja võtsin edasi regulaarselt. Sellest ajast saadik on mul "päevad", kohe korralikul ja nüüd juba ligi kuu aega järjest. Tänasest algas tabletivaba periood, aga päevad pole järgigi jäänud, et uuesti alata. Kas see on tingitud nendest kolmest unustatud pillist ja päevad siiski lõppevad kunagi? Kontrollis käisin viimati märtsis ja siis olid kõik proovid korras. Ette tänades. A.P.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
veritsuse põhjus on võtmata jäänud pillid. Selline pillide võtmise katkestamine põhjustab pika veritsuse ja ei kindlusta ka rasestumisvastast kaitset. Üks võimalus veritsust kiiremini peatada, on alustada uue 21-päevase tsükliga kohe, ootamata ära 7-päevast pausi. Peab arvestama, et vaatamata sellele on järgmise 21-päevase pillide võtmise perioodil siiski veel veritsusi. Kui pille korralikult, s.t. ilma ühtegi pilli unustamata, edasi võtta, kaob tasapidi ka määrimine ja järgmine menstruatsioonitaoline veritsus saab olema järgmise 7-päevase pausi ajal.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen