Valud pärast aborti 22.08.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure järgmine. 10. aug oli med. abort. , mis möödus minu arust suht normaalselt, rohke vere ja valudega, kuid valuvaigistitega täitsa talutavalt. U peale 10 päeva möödumist hakkas juba tunduma, et veritsemine hakkab järgi jääma, kuid nüüd paar päeva tagasi on muutunud veri pigem pruunikaks, minu arust lõhnab suht pahasti, ja veritsus on läinu suuremaks. Samuti on paar päeva juba kõht möödukalt valutanud, väga valus pole, kuid piisavalt, et lõpuks valuvaigisteid tarvitada, et päev üle elada. Valu pole kordagi järgi veel jäänud, ainult vaigistite kasutamise ajal. Samuti valutab pea juba 2 päeva järjest ja enesetunne on suht väsinud ja jõuetu. Mainin ka, et veritsus on olnud algusest peale tükiline.
Sünnitanud olen eelnevalt 2 korda ja aborte varem pole teinud.
Arsti aeg on kuu lõpus, seega kuna sinna veel aega, siis tunnen muret, ega põletik pole ja kas peaksin varem abi poole pöörduma.
Suured tänud ette ära!!!!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui tänaseni ei ole valu ja vinava lõhnaga voolus vähenenud,soovitan Teil minna valvegünekoloogi juurde.Vajalik oleks teha vereproov,lülitamaks välja põletiku ja günekoloogilise ultraheli ,kontrollimaks kas emakaõõs on ikka puhas,või on seal väljumata looteosised.Edu soovides,Maie Väli