Hormonaalsed häired 25.07.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Väli. Kasutasin ligi 3,5a Nuvaringi (sünnitanud ei ole), mille lõpetasin nüüd sooviga rasestuda. Päevad on olnud siiani regulaarsed, kuid nüüd peale viimast mensest on 3 päeva ikkagi määrinud kergelt. Tahaksin teada, kas see on seotud hormonaalse häirega ning keha vajab aega ümber harjumiseks? Muid kaebusi peale kerge määrimise ei ole. Mis muutusi kehas võib veel ette tulla seoses hormonaalse tasakaalu muutumisega? Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tavaliselt reguleerub menstruatsioon poole aasta jooksul peale rasestumisvastaseid preparaate.Seega ei ole mingit põhjust muretsemiseks.Tervitades,Maie Väli