Pillide lõpetamine ja jälle alustamine 04.07.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen R. Tartust!
Kuidas peaks ma edasi toimima sellises olukorras. Olen võtnud Yasminelle pille 2 aastat. 17. juuni oleks pidanud alustama uue pakiga, aga otsustasin seda mitte teha. Nüüd, aga on ikkagi soov jätkata pillide võtmist rasestumisvastase vahendina. Kas ma peaks sellest pakist, millega 17, juuni pidin alustama, võtma ära järele jäänud päevade pillid, siis 7 päeva vahet, mille jooksul peaksid päevad tulema ja siis uue pakiga alustama või kuidas jätkata/jälle alustada pillide võtmist? Kuna võib siis vahekorras olla, et pillide mõju tulemusena ei rasestuks? Sünnitanud ma ei ole.

Tagasisidet ootam jäädes,
R.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
nüüd tuleb ära oodata menstruatsioon ja alustada pillide võtmist 1. menstruatsiooni päevast uue pakiga, võtta 21 päeva ja seejärel teha 7-päevane paus ja edasi ikka skeemi järgi. Kui alustad pillide võtmist 1. menstruatsiooni päevast, siis on rasestumisvastane kaitse kohe sellest pillidega alustamise kuust olemas.
Parimat,
dr.Katrin Seemen