Rohkenenud valgevoolus, veritsus enne menstruatsiooni 15.06.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on pisikesi küsimusi tekkinud viimaste nädalate jooksul.
Nimelt mul on viimasel ajal valgevoolus kuidagi eriti tugev. Tuleb kohe nii, et peaks vahel mitu korda päevas end puhastama.
Vahel on lausa tunne, et tuleks nahka tupelt, aga sain aru et see on ka vist see sama voolus,ainult et laiali läinud...
Et ehk mingi põletik vms?
PS. ma kasutan plaastreid...ehk need ei sobi mulle? Kuna veel tänu nendele valutab mu kõht päevade ajal päris kõvasti, mida aga tavaliselt ei juhtu.
Kõigele sellele lisaks avastasin nüüd, et mul määrib helepunase verega...kuigi päevade alguseni ehk plaastri eemaldamiseni veel mitu päeva.
ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 21-aastane. Kuna kasutate EVRA plaastreid, siis kõikide kombineeritud hormonaalsete rasedusvastaste vahenditega suureneb tupevooluse hulk. Veresegune määrimine võib olla mitmetel põhjustel, kuid välistada tuleks suguhaigused ja soovimatu rasedus.
Soovitused:
1) kasutage plaastreid skeemi (7+7+7)21+7 järgi, kalendrisse märkige 7-plaastrivaba päeva ja nimetage igale arstile kuhu pöördude, et kasutate retseptiravimeid EVRA plaastreid;
2) ostke apteegi käsimüügist intiimpesuvahend, n. Multi-Gyn FemiWash ja kasutage seda 2x päevas, peske jahedama veega, tupeseene vastu on käsimüügis Klotrimasool kreem ja FloraPlus; vooluse vastu tupekuulikesed Ecocillin;
3) enne uue plaastripaki alustamist tehke igaks juhuks hommikusest uriinist rasedustest;
4) kui kaebused ei möödu, siis broneerige aeg naistearstile.
Kombineeritud rasedusvastaste vahenditega ei tohiks suitsetada.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt