Menstruatsiooni kõrvalnähud 21.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 29-aastane, sünnitanud 2 last. Mure pealnäha tühine. Nimelt - iga kord, kui mul on menstruatsioon, eriti esimestel päevadel, lähevad mu silmaalused ja silma sisenurgad kuni poole ninani tumesiniseks, ka kergelt turses on silmaalused ( üks silm veidi rohkem ). Ka pea alati natuke tuikab. Tõepoolest - nagu oleks keegi vastu nina löönud. Mida aasta edasi, seda koledamaks vaatepilt muutub. Ja menstruatsioon on ainus aeg, kui see asi välja lööb.

Ma ei suitseta, ei tarvita alkoholi. Kui kasutasin Marveloni ( ei sobinud muudel põhjustel ), siis olid silmad korras. Ilma tablettideta on tsükkel regulaarne, kuid pikk - 38 päeva. Kosmeetikavahendid ei ole tulemusi andnud.

Millest selline asi? Mida teha?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere .

Vabandan hilinenud vastuse pärast.

On võimalik, et Teie kaebused on tingitud tsükli II poole hormoonist, progesteroonist. Kui kasutasite Marveloni, siis puudusid Teie organismis iseloomulikud tsüklilised hormooni kõikumised ja Teid häirinud sümptome ei olnud. Ilma Teid nägemata on aga raske öelda , millest see on tingitud. Soovitan konsulteerida silmaarstiga ja vajadusel ka kosmetoloogiga. Peale Marveloni on ka teisi rasestumisvastaseid pille, loodan, et koos naistearstiga leiate ka endale sobiva.

Tervitades aire Sekavin