Kas tupeseen? 26.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure, et ma arvan, et mul on tupeseen. Uurisin netist natukene ja see haigus vastas mu sümptomitele, nimelt "kohupiima" taoline voolus, sügelus ning valulik suguühe (ma ei tea, kas see on ka oluline, et mul oli aasta alguses bakteriaalne vaginoos). Alguses lootsin, et mingi ajutine vaevus, kuid see on juba vähemalt nädala kestnud. Ise mõtlesin, et ega mingid tupesalvid või tupekaudsed küünlad midagi hullemaks ei tee, kui siis vaid paremaks. Naistearstidele on teatavasti pikad järjekorrad ja sooviks Teilt mingit nõu ravimite osas ning kas üldse mu n-ö diagnoos on õige?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
tupeseen on väga sage probleem ja kirjeldatud sümptoomide järgi tõenäoliselt tõesti tegemist tupe seenpõletikuga. Kiiret leevendust saab käsimüügis olevast Klotrimasool-kreemist. Soovitan määrida kreemi 2 korda päevas välisgenitaalidele ja panna õhtuti kreemi tampooniga ka tuppe. Ravi peaks kestma keskmiselt 5 päeva, selle aja jooksul tavaliselt kaebused taanduvad. Kui probleem jääb püsima, pöördu kas oma naistearsti või perearsti poole. Et tupe seenkolpiit ei hakkaks korduma, soovitan kasutada Ecocillini tupekuule (käsimüügis) 1 kord nädalas.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen