Naistearsti juurde kontrolli? 18.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on emakas ja emakakael välja opereeritud. Küsimus siis, et kas on siis veel mõtet minna naistearsti juurde kontrolli, kui elan aktiivset suguelu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 34-aastane. Jah, loomulikult peaks käima regulaarses günekoloogilises kontrollis. Külastuste sagedus sõltub põhjusest, miks teid opereeriti. Kui healoomulise müoomi tõttu, siis kaebuste puudumisel piisab kontrollist 2,5 aasta järel: igal juubeliaastal ja nende vahel. Iga 5 aasta järel, juubeliaastatel, on PAP testi sõeluuringud. Kui emaka kael puudub, siis võetakse need tupevõlvidest. Nende vahel oleks soovitav ka kontrollis käia. Alates 50. eluaastast on iga 2 aasta järel mammograafia sõeluuringud: koos vastusega peaks minema günekoloogile, nn. onkoloogilise valvsuse tarvis.
Hoidke alles OP protokolli koopia ja esitage see igale arstile, kuhu pöördute.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt