Kehakaalu tõus 13.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure selline, et peale kaksikute sündi (märts 2009) pole minu kehakaal üldse alla läinud. Sünnitusmajast tulin välja, kaalusin 82 kg. Praeguseks kaal juba
84 kg. Enne rasedust kaalusin 70-72 kg. Ma ei söö üldse palju, käime
lastega iga päev kõndimas, tegutsemist kogu aeg. Käisin mingi aeg ka
jõusaalis, aga siis hakkas kehakaal hoopis tõusma. Kuna olen enamiku ajast
lastega üksi, siis pole võimalik muud trenni teha. Võib-olla see ongi
normaalne, et kehakaal enam alla ei lähe.
Mul on kilpnäärme alatalitlus ( saadud rad. joodi ravi tulemusel) ja
veebruaris tuli L-Thyroksini annust suurendada 125ni. Enne rasedust
diagnoositi polütsüstiliste munasarjade sündroom. Kas eelpoolmainitud
sümptomid võivad olla tegurid, mis ei lase kehakaalul langeda?
Registreerisin ennast ka Teie vastuvõtule, kuid vaba aeg oli alles septembris.

Ilusat kevadet soovides!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Kindlasti tuleks uuesti kontrollida kilpnäärme hormoonid ja süsivesikute ainevahetus (OGTT ja insuliini kõver).Seda saaks korraldada ka Teie perearst.Kui Teil on analüüsid tehtud,siis on mul kergem leida Teile üks lisaaeg.Võite helistada minu kabinetitelefonile 7 319 267.Samuti võite proovida ikka helistada üldregistreerimise telefonile 7 319 100.Sageli ütleb 2-3 patsienti registreeritud ajast ära . Edu soovides,Maie Väli