lõtvunud eessein 21.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Minu küsimus on niisugune. Käisin hiljuti günekoloogi vastuvõtul,kus arst pööras läbivaatusel tähelepanu minu lõtvunud tupe eesseinale ja ütles ka,et emakakael on kuidagi madalal. Põiega mul probleeme pole olnud. Sünnitasin 3 aastat tagasi, laps oli 4.5 kg, seega küllalt suur. Küsiksin nüüd,mis ravi teostatakse sellise lõtvunud tupe puhul ja kas on ka mingeid harjutusi,kust neid oleks võimalik saada? Minu arst mulle sellest ei rääkinud ja üldse on tunne,et kuidagi väga kiiresti käib see visiit viimasel ajal, arstil nagu pole aega ja ise ei taha siis ka küsida rohkem. Jään ootama teie soovitusi ja nõuandeid selles asjas, olen ennegi saanud asjalikku nõu just siit rubriigist, tänan teid!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Tupeseinte lõtvumist saab hoida kontrolli all vaid spetsiaalsete tupe ja vaagnapõhja harjutustega, ka Vagitrim tupekuulidega harjutades, kehakultuuriga, kaalu normis hoidmisega, ujumisega, ka vesivõimlemisega.

Mittesoovitav on raskuste tõstmine ja kandmine (üle 10 kg), ka lapse tõstmine, käru tõstmine jpm. Last tuleks hoida süles istudes.

Siiski ei saa muutust tehs olematuks, saab vaid peatada tupesonga teket.

Hilisem ravi on operatiivne.

Naistearst Galina Litter