Serophene ja Duphaston 25.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Üritame elukaaslasega rasestuda. Lõpetasin Jeanine pillide tarvitamise novembris ning peal seda mul päevi enam ei olnud. Arst määras mulle Duphastoni ja Serophene. Peale seda hakkasid päevad ilusti ja õigeaegselt (olen neid tarvitanud kaks kuud). Loen ka päevi, et tabada õiget ovulatsiooni hetke. Tsükli pikkus on mul 25 päeva. Kuid murelikuks teeb, et olen teinud ka ovulatsiooniteste ning mitte kordagi ei ole ma saanud positiivset tulemust. Menstuatsioon hakkas mul 14.03-16.03, järgmine peaks hakkama siis mul 8.04. Hetkel peaksid mul olema viljakad päevad, kuid tulemus on kogu aeg negatiivne, kuigi saan Serophene ravi. Kuidas ma peaksin edasi käituma? Kas mulle ei mõju siis see ravi?
Terv.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mitmendast menstruatsioonipäevast Te serophenet võtate ja mis annuses?Samuti huvitab mind,mitmendast m.tsükli päevast Te duphastoni võtate?Kui m.tsükli pikkus on 25 päeva,siis peaks alustama juba serophene tarvitamist m,tsükli 3.päevast .Mulle tundub,et alustasite serophene tarvitamist enne,kui m.tsükkel iseeneslikult veel taastunud ei olnud.Sellest ka resistentsus ravi suhtes.Edu soovides,Maie Väli