Loote areng 21.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 5. nädalat rase. Kuna ma ei teadnud rasedusest võtsin just nädal aega Ospamoxi ja kuna mul on ärevushäired, siis olen u. 6 kuud ravinud neid ad-ga (40 mg kapslid 1kord päevas-kahjuks rohu nime ma ei mäleta). Psühholoogi soovitusel lõpetasin ad-e võtmise. Aga olen ikka väga mures, kas see võis kuidagi lootele mõjuda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ospamox on raseduse ajal lubatud, seega kahjulikku toimet sellel rohul pole. Antidepressandid pole soovitavad raseduse ajal, kuid vajadusel võib neid ikka võtta ka. Kui te nii lühiajaliletl raseduse algul võtsite ja nüüd rohu ära jätsite ja kui rasedusega on kõik korras, siis pole muretsemiseks põhjust. Vajadusel konsulteerige psühhiaatriga AD valiku osas .Dr Kadastik