füsioloogiline aneemia? 19.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lugedes eelmist vastatud küsimust tundsin ühes asjas ära sama probleemi ja sooviksin infot, kuivõrd normaalne ja paratamatu see on, et menstr. esimesel kahel päeval vahel minestama ajab? Minuga seda mitte iga kord ei juhtu, aga vahel on ikka lausa nõrkustunne. Kui siis veel kusagil umbses ruumis tuleb olla, kus veel palju rahvast ja erinevate parfüümide hõngu, siis on üsna tõenäoline, et pilt on varsti taskus. Aga oma töö tõttu sellistest koosolekutest kuidagi eemale hoida ka ei õnnestu.

Suguelu ma ei ela ja muidu on kõik korras. Ka ei vaeva mind eriti tugevad valud menstr. ajal. valuvaigisteid vaja läinud nagu polegi st. valu on aga täiesti taluvuse piirides. Arvan, et äkki aitaks enne päevade algust selliste asjade söömine, nagu punane peet, kibuvitsa siirup, hematogeen vms., mis rohkem rauda sisaldaks? pean veel mainima, et mul on normaalsest madalam vererõhk (100/65).

Ette tänades: K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere K.!

Kindlasti tuleks pöörduda perearstile ja kontrollida hemoglobiini sisaldus veres.

Aneemia (kehvveresuse) põhjusi on palju, vajadusel tuleb teha lisauuringuid ja konsulteerida teiste eriarstidega.

Minestamise tunne (tööl koosolekutel) võib olla seotud ärevushäirega. Seda aitavad lahendada psühholoogid.

Ratsionaalne toit on kasulik kõigile. Normist madalamat Hgb tuleb ravida.

Hgb on loomne valk ja rohkelt leidub seda loomalihas, kanalihas, maksas jpm.

Registreeruge kohe perearsti vastuvõtule, edaspidi vajadusel naistearst, psühholoog (ka hematoloog).

Teile oma tervise ja heaolu nimel tegutsemist soovides,

naistearst Galina Litter