Kasvajamarkeri väärtuse tõus 30.01.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, hea doktor! Olen 53a.naine, siiani suhteliselt terve olnud, kuid nädal tagasi saadeti mind tegema vereanalüüse (seoses maovaludega,varem olnud haavandid)ja saades vastused kätte, loen ma välja järmist;
Kasvajaantigeen CA 15-3 on mul 51, normaalne oleks tabeli järgi võttes 39, saan aru,et marker on väga kõrge, kas on tegemist kasvajaga? Viimati tehti mulle antud marker, kui külastasin naistearsti 2010a.suvel, siis olid näitajad korras. Mammolgraafias käisin 1,9a.tagasi-kõik oli korras.
Praegu olen suht närvis, naistearstile lähen 2.02.2011

Kõike kaunist Teile

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Täna on Teil vist juba naistearstil käidud ja olete maha rahunenud.Rinnanäärme kasvajate diagnoosimine käib ikka kombinatsioonis :palpatoorne leid rinnanäärmes , mammograafia ,ultraheli ja kasvajamarkeri määramine.Kõrgenenud Ca15-3 võib leida ka healoomulise munasarja,seedetrakti ja maksahaiguste korral.Aga minu soovitus on veelkord ära teha mammograafia ja korrata veel kasvajamarkerit.Edu soovides,Maie Väli