Kartus. 17.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23 aastane noor naine. Minu probleemiks on rohke valgevoolus. See on ebamugav, kuna määrib pesu ja tekitab ka ebameeldivat lõhna. Määrimise vältimiseks kasutan pesukaitset ja pesen end igal õhtul aga siiski... Menstruatsioon käib korrapäraselt juba 12. eluaastast. Menstruatsiooni esimesed kaks päeva on tugev valu allkõhus (tarvitan Ibuprofeeni) ja üldine uimasus ning vahel ka minestus.

Aastaid tagasi käisin valgevooluse probleemiga ka lastegünekoloogi vastuvõtul. Tookordne külastus oli minu jaoks ebameeldiv ja on seni olnud ka mu viimane külastus.

Tean, et peaksin minema oma murega günekoloogi vastuvõtule, kuid mul on selle ees suur hirm. Osaliselt on mind hirmutanud ka vanemad sõbrannad oma õudusjuttudega.

Kas oskate ehk Teie mu kartusi hajutada? Tänan teid vastuse eest!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Mul on väga kahju , et Teie sõbrannade naistearsti juures käigud on olnud seotud ebameeldivate mälestustega. Peaksite siiski võtma julguse kokku ja pöörduma naistearsti poole. Ilma Teiepoolse nõusolekuta ei teha Teile kindlasti ühtegi uuringut . Võimalik et tegu on tupepõletikuga või vaginoosiga, kindlasti tuleks aga halvalõhnalist ja rohket voolust ravida. Proovige võtta Ibuprofeeni juba 2 päeva enne oodatavat menstruatsiooni (ja vajadusel ka menstruatsiooni esimestel päevadel) - vaadake kas valu väheneb. Kui valu on endiselt piinav võiksite naistearstiga kaaluda ka rasestumisvastaste pillide kasutamist ( ka siis kui Te suguelu veel ei ela).

Teile head kontakti naistearstiga soovides Aire Sekavin