Mädapaise? 08.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekib häbemele aegajalt valus punn. Mingi aja pärast läheb katki ja sellest väljub valge ollus või veresgune vedelik...Oskate öelda, millega võiks olla tegu? Vahel pole kuid midagi, kuid siis ilmub jälle.
Kasutan epilatsioonikreemi, ei raseeri sealt tavaliselt. Mul on diagnoositud kondüloomid, kuid ei saa ju sellega seotud olla?
Oleksin vastuse eest tänulik!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Üks võimalustest on Bartholini näärme põletik. Kui tekib mädapõletik, siis enamasti on vajalik kirurgiline avamine (narkoosis) valvetoas. Raviks on vajalikud antibiootikumid. Sagedaste kordumiste põhjuste selgitamiseks on vajalikud uuringud.
Kordumiste vältimiseks on väga oluline intiimhügieen ja enda kaitsmine sugulisel teel levivate haiguste vastu.
Kondülooomide raviks kasutatakse kaasajal Aldara kreemi.
Kasulik oleks end vaktsineerida emaka kaela vähki ja genitaalkondüloome põhjustavate kõrge riski viiruste vastu. Lisainfo www.hpv.ee
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt