Kiiritusejärgne tupe ravi 06.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem kiiritusejärgsest tuperavist on eespooltooduga sama. Praeguseks on kiiritusest möödunud juba 2,5 aastat ning paranemist pole veel näha. Käin korralikult onkoloog-günekoloogi juures. Saan teada, et on kiiritusejärgne põletik ja tegema ei pea midagi.
Praegu on mure, et pärast WC käimist ja ennast kuivatades, määrdub valge materjal pisut veriseks, heledalt. Märgatavat voolust ja mäda ei tule.
Kuu aega tagasi tehtud tsütoloogiline uuring näitas järgmist: massiliselt neutrofiile ja erütrotsüüte. Epiteelis patomorfoosi atüüpia ja regeneratsioon. Rohked hiidhistiostüüdid ja metaplastilised rakud, milles parakeratoosi ja sarvestumist.
Kas tegemist on retsidiiviga? Mida soovitaksite minul teha või kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kiiritusjärgselt muutuvad kõik limaskestad kuivaks,põhjustades patsiendile tüütuid vaevusi.Ka günekoloogiline tsütoloogia näitab,et tegemist on östrogeenivaegusega .seetõttu soovitan Teil günekoloogi poole pöörduda ,kes limaskestade seisundi parandamiseks kirjutaks välja 0,01% Linoladioolsalvi.Sellega tuleks hommikul ja öhtul määrida väliseid suguelundeid ja nimetissõrme abil viia salvi ka tuppe. Edu soovides,Maie Väli