Vähene määrimine enne menstr. 16.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 29.a., üritanud juba 8 kuud rasestuda, kuid kahjuks ei ole õnnestunud. Menstruatsioontsükkel on väga korrapärane, 28 päeva. Mul on diagnoositud ning viimaste analüüside põhjal ka väljaravitud bakteriaalne vaginoos, urea- ja mükoplasma. Paar kuud tagasi avastati ultraheliuuringul müoom (2 cm).

Mureks on pruunikas voolus, mis algas 2 päeva tagasi. Päevad peaksid hakkama 19.01. Vähese määrimisega tsüklihäire (päevad hakkasid siis 10 p. hiljem) esines ka paar kuud tagasi. Rasedustesti ei ole sellel kuul veel teinud.

Kas tegemist võib olla järjekordse tsüklihäirega või võib müoom tekitada enneagset määrimist? Või ehk võib tegemist olla hoopis varajase rasedusega? Mida teha, kas pöörduda kiiresti arsti juurde või oodata päevade alguseni?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Menstruatsioonile eelnev määriv vereeritus viitab kollaskeha vaegtalitlusele.Müoom aga pigem põhjustab menstruatsiooni lõppemise järel määrivat vereeritust.Soovitan Teil pöörduda günekoloogi poole ja m.tsükli teises faasis määrata kollaskeha sisaldus vereseerumis.