Päevade-eelne määrmine, pillide ohutus 09.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Järjekorrad arstile on nii pikad, seega mõtlesin algusel internetis asja uurida.

Selline mure, et umbes aasta aega kimpus määrimisega enne päevi. Päevad ise on alati korrapäraselt käinud. Umbes aasta ka suhtes, kuid ei ole julgenud kondoomita seksida kartes omal suguhaigust. Kõik testid on tehtud ja negatiivsed olnud. Küsimus: varjatud suguhaigused? Kuidas siis saab lõpuni kindel olla, et olen terve?

Selle nii-öelda määrimise vastu arst kirjutas mulle pille, algul võtsin Yaze, aga kuidagi halvaks tegid olemise ja nüüd hakkasin võtma Yasminellet. Küsimus siis pillide kohta ka. Kui näiteks hemoglobiin on madal - 109 , siis kas tohib pille kasutada? Vererõhk on mul endal just madal olnud ja suitsu ma ka ei tee, kuid südameprobleeme on suguvõsas olnud. Kuidas ma üldse tean, kas need mulle paha ei tee? Põhimõtteliselt ju ei kontrollita midagi ja lihtsalt kirjutatakse välja, kaasas on lõputu infoleht, mida lugedes ei julgegi süüa neid. Kas on mingeid teste, mis saab teha, et ollla kindel, et kõik on ikka korras, naistearsti või ka perearsti juures?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete 25-aastane. Igasuguse günekoloogilise määrimise korral tuleks noortel välistada sugulisel teel levivad haigused urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa ning rasedused. Oluline on kontroll günekoloogilise ultrahelianduriga. Madala hemoglobiini ehk aneemia korral on antibeebipillid väga näidustatud menstruatsiooni verejooksude vähendamiseks. Sööma peaksite Fe-rikkaid toiduaineid, eelkõige verivorste, punast liha jm.
Olete infosulus. Broneerige aeg vastuvõtule kodulehe www.naistearst.ee kaudu. Noored on ju üldiselt terved, nii, et muid teste ei ole vajalik teha. Kombineeritud antibeebipillid on vastunäidustatud üle 35-aastastele suitsetavatele naistele.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt